روز پنج شنبه مورخ 94/11/15 آقای دکتر خلج ریاست سازمان دامپزشکی کشور که به اتفاق وزیر جهاد کشاورزی از شرکت تحقیقاتی و واکسن سازی پسوک بازدید می نمود به خبرنگاران گفت سازمان دامپزشکی کشور همواره با رعایت تمامی دستورالعملهای بهداشتی و GMP از تولید کنندگان بخش خصوصی واکسن و داروی صنعت دام و طیور حمایت کرده است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز در این بازدید که مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی ، مهندس طهائی استاندار البرز، دکتر رکنی معاون وزیر جهاد و جمعی از مسئولین کشوری و استانی حضور داشتند از بخشهای مختلف تولید و تحقیقات این شرکت بازدید بعمل آمد.

آقای دکتر خلج ضمن ارائه آمار در خصوص تولیدات واکسن و دارویی کشور گفت خوشبختانه در سالهای اخیر در این زمینه پیشرفتهای خوبی داشته ایم و امیدواریم با حمایتهای دولت و همچنین توان بخش خصوصی در زمینه تولید واکسن و داروهای دامی نیاز کشور و صنعت دام و طیور را برطرف نماییم .
وی همچنین افزود میزان واکسن مورد نیاز کشور در صنعت دام و طیور ۵ میلیارد دوز می باشد که استان البرز با تولید بیش از ۳۵ درصد از داروها و واکسن های دام و طیور سهم قابل توجهی در این بخش دارد.

دکتر خلج در پایان بازدید ضمن مصاحبه با خبرنگاران و پاسخ به سوالات مطرح شده در خصوص استفاده از هورمون های رشد در زنجیره پرورش طیور صنعتی تاکید نمود در کشور هیچ گونه هورمونی جهت پرورش مرغ استفاده نمی شود و کسانی که این مسئله را بیان میکنند باید از لحاظ علمی تعمق بیشتری نمایند.

گفتنی است به نقل از مسئولین شرکت مذبورکه تنها نهاد تولید کننده بخش خصوصی در تولید مواد بیولوژیک و واکسن در کشور می باشد تاکنون ۳میلیارد دز انواع واکسن طیور تولید شده است که می توان از جمله آنفلوآنزا،گامبورو،نیوکاسل، دوگانه را نام برد و همچنین دو آنتی ژن که برای تشخیص بیماریهای طیور استفاده می شوند.